W złych warunkach pogodowych takich jak duże zachmurzenie, intensywne opady śniegu i jego zaleganie, panele fotowoltaiczne będą produkować minimalnie ilości prądu, a w skrajnych przypadkach, nie będą produkować energii. Podobna sytuacja będzie miała miejsce w przypadku bardzo.
[Wersja PDF]
Na naszych szerokościach geograficznych najbardziej optymalnym ustawieniem paneli fotowoltaicznych powinno być skierowanie na południe i nachylenie pod kątem 30-40° do poziomu. Im większe jest odchylenie od tej pozycji, tym mniej jest wytwarzanej energii.
[Wersja PDF]
Sercem elektroniki sterującej stacją jest inwerter. Jego zadaniem jest przekształcenie prądu stałego (DC) z akumulatora na prąd przemienny (AC) o napięciu 230V, czyli taki, jaki mamy w gniazdkach domowych.
[Wersja PDF]
Powiedzmy to sobie od razu – ani ogniwa, ani moduły nie generują żadnych dźwięków. Ich praca przebiega bezgłośnie. Nie może być tu mowy o jakiejkolwiek ingerencji akustycznej w najbliższe otoczenie. Te komponenty są po prostu niezwykle ciche.
[Wersja PDF]