Jeżeli samoczynne wyłączenie zasilania nie może być uzyskane we właściwym czasie, to powinny być zastosowane dodatkowe połączenia wyrównawcze ochronne. Jeżeli z danej rozdzielnicy zasilane są tylko urządzenia przyłączone na stałe to do każdego z nich można przyjąć czas wyłączenia 5s.
[Wersja PDF]
Mikrosieci stanowią zaawansowane rozwiązanie umożliwiające autonomiczne zarządzanie energią, lepsze wykorzystanie odnawialnych źródeł energii oraz magazynowanie energii. W kontekście rosnących kosztów i potrzeby zapewnienia ciągłości działania, technologie te stają się kluczowe.
[Wersja PDF]
Priorytetem pozostaje niezawodność, ale kryterium ekonomiczne również odgrywa istotną rolę. Systemy SCADA są niezbędne do zarządzania tymi stanami przejściowymi. Czym różnią się mikrosieci od tradycyjnej sieci? Główna różnica polega na decentralizacji i zdolności do pracy.
[Wersja PDF]
Rozporządzenie nakłada wymóg na operatorów i właścicieli centrów przetwarzania danych o zapotrzebowaniu zainstalowanej infrastruktury informatycznej na energię elektryczną wynoszącym co najmniej 500 kW, w zakresie raportowania do unijnej bazy danych informacji i kluczowych wskaźników.
[Wersja PDF]