Niezależny system magazynowania energii typu grid-forming o parametrach 300 MW/1200 MWh w północno-zachodnich Chinach jest największym tego typu projektem w globalnym sektorze litowo-żelazowo-fosforanowych magazynów energii, stanowiącym punkt odniesienia dla rozwiązań w zakresie.
[Wersja PDF]
W niniejszym artykule przybliżymy, jakie są rodzaje wyłączników nadprądowych, co oznacza ich charakterystyka oraz zdolność zwarciowa, gdzie się je montuje oraz jakie zajmują miejsce w rozdzielnicy elektrycznej.
[Wersja PDF]
Operatorzy mają obowiązek budowy awaryjnego zasilania dla każdej stacji i Huawei chce im zaoferować systemy magazynowania, które będzie można wykorzystać do obrotu energią z siecią komercyjną. Byłby to dodatkowy strumień przychodów dla operatorów.
[Wersja PDF]