Spółka Orlen Wind 3 z Grupy Orlen podpisała umowę przejęcia od funduszu Forum IV FIZ i firmy Prime PV Assets elektrowni fotowoltaicznej w Wałczu (Zachodniopomorskie) - podał w środę koncern. Orlen zaznaczył, że posiada już ponad 100 MW mocy zainstalowanej w fotowoltaice.
[Wersja PDF]
W tym przewodniku znajdziesz aktualne widełki cen na 2025 rok, prosty algorytm doboru pojemności, porównania segmentów rynkowych, kalkulator ROI (założenia), dofinansowania (Mój Prąd 6. 0), zasady instalacji i bezpieczeństwa oraz modelowe case studies z polskiego rynku.
[Wersja PDF]
Jednak jak każda technologia, również fotowoltaika ma swoje wady i zalety. W tym artykule przyjrzymy się zarówno pozytywnym, jak i negatywnym aspektom tej innowacyjnej formy produkcji energii oraz przedstawimy rozwiązania na potencjalne problemy.
[Wersja PDF]
Montaż jednego uchwytu zajmuje średnio 15 minut, co przyspiesza prace instalacyjne. Do paneli PV o wadze 20-25 kg na moduł potrzeba co najmniej 4 uchwytów na rząd. Ich rozmieszczenie zależy od rozstawu krokwi, zazwyczaj co 1,2 metra.
[Wersja PDF]