Jego celem jest stworzenie pierścień fotowoltaiczny zdolny do zasilania całego kampusu koordynacja wytwarzania, zużycia i magazynowania w celu osiągnięcia samowystarczalności energetycznej i ograniczenia do zera emisji związanych ze światłem wykorzystywanym przez instytucję.
[Wersja PDF]
Inwestorem jest firma Qair, która zamontowała tam 54 tysiące paneli fotowoltaicznych. Krzysztof Szoszkiewicz, przyznaje, że budowa elektrowni nie wpłynie na obniżenie rachunków za prąd dla uniwersytetu, ale zaznacza, że uczelnia i tak zyska finansowo.
[Wersja PDF]