Do ochrony przeciwprzepięciowej instalacji PV stosuje się ograniczniki przepięć SPD (Surge Protection Device) – typu 1, 2 i 3, montowane także po stronie DC (obwody fotowoltaiczne), oraz AC (instalacja elektryczna budynku).
[Wersja PDF]
Choć udział odnawialnych źródeł energii w całkowitej produkcji energii elektrycznej jest nadal niski, projekty fotowoltaiczne, małe instalacje solarne off-grid i systemy hybrydowe stanowią coraz ważniejszy element strategii rozwoju sektora energii, wspierany przez instytucje.
[Wersja PDF]
Wiele organizacji międzynarodowych, takich jak Bank Światowy czy ONZ, uznaje potencjał energii słonecznej w krajach rozwijających się i oferuje wsparcie finansowe, techniczne oraz edukacyjne dla projektów związanych z fotowoltaiką.
[Wersja PDF]
Niniejsze opracowanie ma charakter popularnonaukowego kompendium sprawdzonej i możliwie najbardziej aktualnej wiedzy o stanie i perspektywach rozwoju technologii elektrowni wiatrowych i energetyki wiatrowej w Polsce, w szerszym kontekście systemowym, międzynarodowym, ale.
[Wersja PDF]