Odpowiedź jest jednoznaczna – rozbudowa istniejącej instalacji fotowoltaicznej do mocy 10 kW pozwala na zachowanie dotychczasowych, korzystnych zasad rozliczania energii w systemie net-meteringu, co oznacza, że za każdą oddaną kilowatogodzinę do sieci, możemy odebrać 0,8 kWh.
[Wersja PDF]
Zakup drugiego projektu magazynowego stanowi uzupełnienie istniejących aktywów EDF Renewables w Polsce. Funkcjonująca w Polsce od 13 lat spółka wybudowała już pięć lądowych farm wiatrowych w województwach lubuskim i pomorskim.
[Wersja PDF]
Kontenerowy magazyn energii dla przedsiębiorstw, pozwala przechować energię elektryczną z nadwyżki z własnej instalacji wytwórczej (wiatrak, fotowoltaika, biogazownia) i użyć w dowolnym momencie. Energię z magazynu energii możesz wykorzystać wieczorem, gdy Twoja fotowoltaika.
[Wersja PDF]
Ten projekt przedstawia instalację domowego akumulatora o pojemności 64 kWh w Kambodży, zaprojektowaną w celu zwiększenia niezależności energetycznej, wspierania samozużycia energii słonecznej oraz zapewnienia niezawodnego zasilania rezerwowego dla lokalnego gospodarstwa domowego.
[Wersja PDF]